6 nejlepších aplikací pro návrh interiéru

Plánujete rekonstrukci nebo přestavbu, novou koupelnu, nebo se konečně dostanete k pořízení nového vybavení vašeho obývacího pokoje, či ložnice? Ať už se rozhodnete spojit se s profesionály, nebo si vše zvládnete udělat jednoduše sami, existuje celá řada profesionálního softwaru pro návrh domů a interiérů, který je snadno dostupný, uživatelsky přívětivý a v mnoha případech také zdarma.

Samozřejmě je třeba počítat s tím, že aplikace jsou v anglickém jazyce. S trochou trpělivosti však není problém zjistit, jak které nástroje fungují i v případě, že je Vaše znalost angličtiny úspornější. Některé jejich funkce mohou být zpoplatněny, účelem tohoto článku je však poukázat na možnosti, které se nám v tomto směru nabízejí – pro inspiraci, představu o tom, jak by Váš domov mohl vypadat v novém kabátku, či jen tak, pro zábavu.

Snít o novém domově nebylo nikdy zábavnější!

Planner 5D

Tento nástroj je asi nejlépe vypadající volně dostupný nástroj pro domácí design. Dalo by se říci, že je až pohlcující. Můžete začít od nuly a vytvořit si návrh doslova z ničeho, nebo využít některou z nabízených šablon, pro seskládání rychlého, přibližného půdorysu – pokud nemáte příliš mnoho času, nebo se Vám zrovna nechce dělat složitý návrh. Tento software funguje také na iOS.

Upravovat lze podlahy i zdi, jejich velikost, materiály i barvy. Poté přidáte nábytek a doplňky, přepněte do 3D a přidejte okna a dveře. Pokud chcete, můžete přidávat také patra a střechu. Jedinou nevýhodou je, že pokud budete chtít rozšířit nabídku základních nábytkových šablon, je třeba si připlatit.

Veškeré komponenty lze měnit, pokud jde o barvu nebo jejich strukturu a pokud své plány budete chtít sdílet s ostatními, lze je mimo jiné také vytisknout ve fotorealistickém formátu. Pod Vašima rukama tak může doslova vzniknout Vaše nová jídelna či ložnice.

Web aplikace zde: https://planner5d.com/ ; aplikaci stáhnete na Google store nebo APP store

první aplikace

Home by me

Jeden z nejoblíbenějších nástrojů pro domácí design. Celosvětově je zdarma, stejně jako VEŠKERÉ jeho funkce. To z něj činí skvělého pomocníka bez omezení nebo nutnosti odemykat některé bonusové služby pomocí nákupů.

Na mobilu jsme jej nenašli, za to na počítači se můžete ihned registrovat a začít. Při vybavování vybíráte z předvolených kusů nábytku různých zahraničních značek, důležité však je, že Vám tyto skvěle poslouží pro lepší představu a podobný produkt již jistě dohledáte i na našem trhu.

Stejně jako u předchozího programu, stačí po dokončení půdorysu přepnout z 2D na 3D a přizpůsobit si každou místnost z reálné perspektivy (nábytek do obývacího pokoje, do kuchyně, a tak dále). Nebo můžete využít volby „summary“ (shrnutí) a software sám vytvoří návrh rozmístěni vybavení s veškerým vybraným nábytkem i spotřebiči na správném místě.

Pouze na webu, odkaz zde: https://home.by.me/en/

aplikace pro návrh interiéru

Floor planer

Umožňuje navrhnout a vyzdobit Váš interiér ve 2D a 3D rovině, což lze provést také online, bez nutnosti stahování jakéhokoli softwaru. Přestože je jeho funkce zařizování a „zdobení“ interiéru na vysoké úrovni, jako hlavní přednosti spočívají v jeho funkčnosti jako plánovače půdorysů.

Jakmile dokončíte půdorys Vašeho domu či bytu, můžete samozřejmě přepnout do 3D a rovněž vybavit prostory nábytkem a doplňky.

Na webu, odkaz zde: https://floorplanner.com/

domácí design aplikace

Magic plan

Opět aplikace, která umí vytvářet půdorysy, dokonce se netají tím, že je schopna Váš interiér rovnou změřit a to prostřednictvím mobilního telefonu. Bez ohledu na to, nakolik je takové virtuální měření spolehlivé, jedná se o skvělý nástroj pro prvotní zaměření a vytvoření základního návrhu.

Stačí nastavit telefon podle instrukcí a jednotlivé zdi. Aplikace si je zaznamená a vy takto zaznamenáte detailně celý půdorys Vašeho domu či bytu. S ním pak můžete nadále pracovat – umístit vybavení, nábytek apod.

Web aplikace zde: https://www.magicplan.app/en/ ; aplikaci stáhnete na Google store nebo APP store

aplikace návrh interiéru

Homestyler nebo Houzz

Pokud Vás zajímá spíše detailnější rozestavění nábytku, to, jak společně jednotlivé komponenty ladí nebo jak společně vypadají, zkuste Homestyler. Tato aplikace funguje podobně, jako Houzz – obě obsahují rozsáhlý katalog designového nábytku, tvořený reálnými produkty reálných značek, z nichž některé mohou být dostupné i na našem trhu. Hlavní je však to, že obsahují nábytek současných moderních trendů a tak, pokud se chystáte osvěžit svůj interiér nebo jej po této stránce kompletně vylepšit, můžete si vytvořit konkrétní návrh – nápad – vizi, jak jednotlivé prvky zkombinovat a podobné kousky již jistě dohledáte také u nás.

Je však třeba počítat s tím, že tyto aplikace, krom skvělého designérského rozhraní a zábavy při navrhování vlastního interiéru slouží také pro reklamní a prodejní účely, proto je třeba počítat s tím, že Vám budou dané produkty v průběhu navrhování nabízeny ke koupi.

Obě aplikace stáhnete na Google store nebo APP store. https://www.homestyler.com/int/mobile | https://www.houzz.com/

domácí design

ColorSnap Visualizer

Poslední aplikace potěší zejména ty, kteří se chystají vylepšit svůj stávající interiér novou výmalbou. Nejen, že ColorSnap umí z například z fotky vytáhnout a specifikovat přesně tu barvu, po které zatoužíte, ale umí ji také aplikovat do Vašeho interiéru a umožní Vám tak přímo vidět, jak by daný odstín vypadal na zdech vaší ložnice, kuchyně, obývacího pokoje a tak dále.

Aplikaci stáhnete na Google store nebo APP store. Pokud jej chcete použít na webu, odkaze najdete  zde. https://www.sherwin-williams.com/visualizer#/active/default

mobilní aplikace interiér

Možná, že jste si vždy přáli být návrháři domů, či interiérů – anebo taky ne. Třeba jen chcete, aby to u Vás doma vypadalo hezky. Moderní technologie mohou a měly by sloužit, tak se toho nebojte. Až se rozhodnete pro novou úpravu interiéru,