Půjčka pro Slováky – možnosti, podmínky, kdo poskytuje, konkrétní příklady

Získat půjčku pro Slováky v České republice není v dnešní době žádný problém. Banky i nebankovní instituce nabízí širokou škálu produktů uzpůsobených specifickým potřebám slovenských občanů. V tomto článku se podíváme na podmínky a možnosti půjček pro Slováky, včetně půjček s přechodným pobytem a půjček bez trvalého pobytu.

Jak tedy takovou půjčku získat? Jaké jsou podmínky? Kdo půjčky pro cizince poskytuje? Co reprezentativní příklad?

Shrnutí nejdůležitějších informací článku

Slováci s trvalým pobytem: Mají stejné šance na získání půjčky jako Češi. Podmínky zahrnují doklad totožnosti, doklad o pobytu, doklad o příjmu, dobrou bonitu a splnění parametrů daného produktu.

Slováci s přechodným pobytem: Získat půjčku je obtížnější, ale s trochou snahy a rozvahy to je možné. Poskytovatelé půjček pro tuto skupinu zahrnují Zonky, CreditOne, Provident a Ferratum. Podmínky jsou přísnější a dostupné obnosy nižší.

Slováci bez trvalého pobytu: Získat půjčku je nejnáročnější. Poskytovatelé půjček zahrnují Ferratum a CreditOne. Podmínky jsou přísné, úrokové sazby vysoké a dostupné obnosy nízké. Důležitá je dobrá bonita a seriózní pracovní smlouva.

Bankovní půjčky: Nižší úrokové sazby a delší doba splatnosti, ale přísnější požadavky na doložení dokladů a bonitu.

Nebankovní půjčky: Dostupnější a flexibilnější, s rychlým vyřízením, ale s vyššími úrokovými sazbami a kratší dobou splatnosti.

Článek obsahuje i informace ohledně půjček pro cizince, včetně podmínek a konkrétních poskytovatelů.

Podmínky půjčky pro Slováky

Podmínky pro získání půjčky pro Slováky v České republice se liší v závislosti na druhu půjčky, poskytovateli a individuální situaci žadatele.

Obecně platí, že Slováci s trvalým pobytem v České republice mají stejné šance na získání půjčky jako čeští občané. Mohou si tak vybrat z široké nabídky bankovních i nebankovních produktů za srovnatelných podmínek.

Základní podmínky pro získání půjčky pro Slováky obvykle zahrnují:

 • Doklad totožnosti: Platný občanský průkaz nebo cestovní pas
 • Doklad o pobytu: Potvrzení o trvalém pobytu v České republice (u Slováků s trvalým pobytem)
 • Doklad o příjmu: Výplatní páska, potvrzení o zaměstnání, daňové přiznání apod.
 • Dobrou bonitu: Čistá platební morálka a absence závazků u nebankovních společností
 • Splnění požadovaných parametrů daného produktu (např. výše úvěru, doba splatnosti, úroková sazba)

U nebankovních půjček pro Slováky s přechodným pobytem nebo bez trvalého pobytu mohou být podmínky přísnější a dostupné obnosy nižší. Vždy je nutné pečlivě zvážit všechny aspekty a rizika spojené s tímto typem půjčky.

Půjčka pro Slováky s trvalým pobytem

Pro Slováky s trvalým pobytem v České republice se otevírají dveře ke všem typům půjček, které nabízí banky i nebankovní společnosti. Mohou si tak vybrat hypoteční úvěr na pořízení nemovitosti, automobilovou půjčku na financování nového vozu, spotřebitelskou půjčku na nečekané výdaje, nebo kontokorentní úvěr pro čerpání v případě potřeby.

Podmínky pro získání půjčky pro Slováky s trvalým pobytem jsou v zásadě stejné jako pro české občany. Žadatelé musí doložit dostatečný příjem, dobrou bonitu a splnit požadované parametry daného produktu (např. výše úvěru, doba splatnosti, úroková sazba).

Půjčka pro Slováky s přechodným pobytem

Získat půjčku v České republice jako Slovák s přechodným pobytem je obtížnější, ovšem ne nemožné.

Poskytovatelé půjček pro Slováky s přechodným pobytem v ČR:

 • Zonky: Online platforma pro peer-to-peer půjčky, kde si půjčují lidé od lidí. Nejsou zde striktní požadavky na bonitu a je možné získat i menší obnosy.
 • CreditOne: Nabízí nebankovní spotřebitelské půjčky s rychlým vyřízením a bez dokládání zástavy. Podmínky pro cizince jsou ale přísnější.
 • Provident: Poskytuje nebankovní půjčky v hotovosti i na účet. Pro cizince je nutné doložit více dokladů a úroková sazba je vyšší.
 • Ferratum: Nabízí online půjčky s rychlým vyřízením a bez dokládání příjmu. Pro cizince je ale dostupná pouze nižší částka.

Důležité je vybrat si seriózního poskytovatele, pečlivě zvážit všechny aspekty a nepůjčovat si více, než si člověk může dovolit splácet.

Půjčka pro Slováky bez trvalého pobytu

Získat půjčku v České republice jako Slovák bez trvalého pobytu je náročnější, avšak ne zcela nemožné. V tomto odstavci jsou shrnuty možnosti a podmínky pro získaní půjčky v ČR pro Slováky bez trvalého pobytu.

Poskytovatelé půjček pro Slováky bez trvalého pobytu v ČR:

 • Ferratum: Nabízí online půjčky s rychlým vyřízením a bez dokládání příjmu. Pro cizince je ale dostupná pouze nižší částka a vyšší úroková sazba.
 • CreditOne: Poskytuje nebankovní spotřebitelské půjčky s rychlým vyřízením. Podmínky pro cizince jsou ale přísnější a dostupné obnosy nižší.
 • Provident: Nabízí nebankovní půjčky v hotovosti i na účet. Pro cizince je nutné doložit více dokladů a úroková sazba je výrazně vyšší.

Důležité podmínky:

 • Forma pracovní smlouvy: DPP, DPČ, HPP
 • Délka pracovní smlouvy: Doba určitá, doba neurčitá
 • Výše finančního příjmu: Dokládání příjmů je klíčové
 • Doklady: Občanský průkaz, doklady o příjmech, doklad o pobytu v ČR

Náklady a úrokové sazby se u nebankovních půjček pro Slováky bez trvalého pobytu liší v závislosti na poskytovateli a individuální situaci žadatele. Vždy je nutné pečlivě zvážit všechny aspekty a rizika před uzavřením smlouvy.

Získání půjčky pro Slováky s dobrým finančním příjmem a seriózní pracovní smlouvou je možné i bez trvalého pobytu. Důležité je vybrat si seriózního poskytovatele a pečlivě zvážit všechny podmínky.

Existuje hned několik poskytovatelů půjček pro Slováky.

Půjčím Slovákům

Na závěr je důležité zmínit, že ne všechny nabídky půjček pro Slováky jsou seriózní. Před uzavřením jakékoli smlouvy je nutné pečlivě prověřit poskytovatele půjčky a podmínky daného produktu.

Doporučuje se se obrátit na nezávislé zdroje, které dokáží pomoci s výběrem vhodné půjčky a poradí s financováním.

Půjčka pro cizince – podmínky, typy

Získat půjčku v České republice může i cizinec. Tento odstavec shrne základní informace o půjčkách pro cizince v ČR, včetně podmínek, typů a důležitých rad.

Podmínky pro získání půjčky pro cizince:

 • Doklady totožnosti: Platný občanský průkaz nebo cestovní pas
 • Povolení k pobytu: Typ a doba platnosti pobytu (u Slováků s trvalým pobytem není nutné)
 • Doklad o příjmu: Potvrzení o zaměstnání, výpis z bankovního účtu, daňové přiznání apod.
 • Dobrá bonita: Čistá platební morálka a absence závazků u nebankovních společností
 • Splnění požadovaných parametrů daného produktu (např. výše úvěru, doba splatnosti, úroková sazba)

Typy půjček pro cizince:

 • Bankovní půjčky: Poskytované bankami, obvykle s nižšími úrokovými sazbami a delší dobou splatnosti, ale s přísnějšími požadavky na doložení dokladů a bonitu.
 • Nebankovní půjčky: Dostupnější a flexibilnější než bankovní, s rychlým vyřízením, ale s vyššími úrokovými sazbami a kratší dobou splatnosti.

Získat půjčku jako cizinec v ČR je možné, ale vyžaduje to pečlivé zvážení všech aspektů a odpovědný přístup.

Cizinecká půjčka – kdo poskytuje

Půjčky pro cizince v České republice nabízí jak banky, tak nebankovní společnosti. Bankovní úvěry jsou obvykle s nižší úrokovou sazbou a delší dobou splatnosti, avšak kladou na žadatele přísnější požadavky ohledně doložení příjmů, historie splácení a dočasného pobytu v ČR.

Banky, které nabízí půjčky pro cizince v ČR:

 • Česká spořitelna
 • ČSOB
 • Komerční banka
 • Moneta Money Bank
 • UniCredit Bank

Nebankovní společnosti, které nabízí půjčky pro cizince v ČR:

 • Zonky
 • CreditOne
 • Cetelem
 • Ferratum
 • Provident

Důležité:

Podmínky pro získání půjčky se liší v závislosti na poskytovateli a individuální situaci žadatele. Před sjednáním půjčky je důležité pečlivě porovnat nabídky různých poskytovatelů a vybrat si tu nejvhodnější. Je nutné si uvědomit rizika spojená s dluhy a půjčovat si pouze peníze, které žadatel skutečně zvládne splácet.

Nebankovní půjčky pro cizince v ČR – konkrétní nabídky

Nebankovní půjčky pro cizince v České republice nabízí široká škála společností. Tyto půjčky jsou obvykle dostupnější a flexibilnější než bankovní úvěry, avšak s vyššími úrokovými sazbami a kratšími dobami splatnosti.

Některé z nebankovních společností, které nabízí půjčky pro cizince v ČR, a jejich konkrétní nabídky:

 • Zonky: P2P platforma s úrokovou sazbou od 2,99 % a maximální výší půjčky 900 000 Kč. Nutné doložit doklady totožnosti, povolení k pobytu a doklad o příjmu.
 • Zaplo: Mikropůjčka s úrokem 0 % (u 1. půjčky do 16 000 Kč) a maximální výší půjčky 30 000 Kč. Doba splatnosti je 7-30 dní. Nutné doložit doklady totožnosti a povolení k pobytu.
 • Kamali: Půjčka s úrokem 0 % (u 1. půjčky do 15 000 Kč) a maximální výší půjčky 20 000 Kč. Doba splatnosti je 14-30 dní. Nutné doložit doklady totožnosti a povolení k pobytu.
 • CreditOne: Krátkodobá a dlouhodobá půjčka s úrokovou sazbou od 7,99 % a maximální výší půjčky 250 000 Kč. Doba splatnosti je až 84 měsíců. Nutné doložit doklady totožnosti, povolení k pobytu, doklad o příjmu a ručitele.
 • Cetelem: Spotřebitelský úvěr s úrokovou sazbou od 5,99 % a maximální výší půjčky 2 000 000 Kč. Doba splatnosti je až 96 měsíců. Nutné doložit doklady totožnosti, povolení k pobytu, doklad o příjmu a ručitele.
 • Ferratum: Krátkodobá půjčka s úrokem 0 % (u 1. půjčky do 5 000 Kč) a maximální výší půjčky 10 000 Kč. Doba splatnosti je 15-30 dní. Nutné doložit doklady totožnosti a povolení k pobytu.

Podmínky a dostupnost půjček se u jednotlivých poskytovatelů liší.

Půjčka pro cizince s dlouhodobým pobytem

Získat půjčku v České republice jako cizinec s dlouhodobým pobytem je snazší než pro cizince s krátkodobým pobytem. Banky a nebankovní instituce vnímají žadatele s dlouhodobým pobytem jako méně rizikové klienty, a proto jim obvykle nabízí lepší úrokové sazby a vyšší maximální půjčky.

Dlouhodobý pobyt v ČR pro účely půjčky obvykle znamená trvalý pobyt, případně povolení k pobytu na dobu delší než 1 rok.

Některé banky, které nabízí půjčky pro cizince s dlouhodobým pobytem v ČR:

 • Česká spořitelna: Nabízí spotřebitelské úvěry, hypotéky a autoúvěry pro cizince s trvalým pobytem v ČR.
 • ČSOB: Nabízí spotřebitelské úvěry, hypotéky a autoúvěry pro cizince s trvalým pobytem v ČR.
 • Komerční banka: Nabízí spotřebitelské úvěry, hypotéky a autoúvěry pro cizince s trvalým pobytem v ČR.
 • Moneta Money Bank: Nabízí spotřebitelské úvěry a autoúvěry pro cizince s trvalým pobytem v ČR.
 • UniCredit Bank: Nabízí spotřebitelské úvěry a autoúvěry pro cizince s trvalým pobytem v ČR.

Podmínky pro získání půjčky pro cizince s dlouhodobým pobytem se u jednotlivých bank liší. Obecně ale platí, že žadatel musí doložit:

 • Platný doklad totožnosti (občanský průkaz, pas)
 • Povolení k pobytu na území ČR (typ víza, doba platnosti)
 • Doklad o příjmu
 • Výpis z bankovního účtu
 • V některých případech i ručitele

Půjčka pro cizince s dlouhodobým pobytem může být užitečným nástrojem pro financování bydlení, auta, nebo i nečekaných výdajů. Je však důležité pečlivě zvážit všechny aspekty a vybrat si nabídku s nejnižší úrokovou sazbou a nejlepšími smluvními podmínkami.

Půjčka pro cizince bez trvalého pobytu

Půjčka pro cizince bez trvalého pobytu v České republice je dostupná především od nebankovních společností. Tyto půjčky jsou obvykle méně náročné na dokládání dokladů, ale mají vyšší úrokové sazby a kratší dobu splatnosti.

Cizinci bez trvalého pobytu si tak mohou půjčit nižší obnosy na kratší dobu. Vždy je nutné pečlivě zvážit všechny aspekty a rizika spojené s tímto typem půjčky.

Získání půjčky pro cizince bez dlouhodobého pobytu je složitější, ale není to nemožné.

Půjčka pro cizince s přechodným pobytem

Získat půjčku v České republice jako cizinec s přechodným pobytem je obtížnější než pro cizince s trvalým pobytem. Banky a nebankovní instituce vnímají žadatele s přechodným pobytem jako rizikovější klienty, a proto jim obvykle nabízí horší úrokové sazby, nižší maximální půjčky a přísnější podmínky.

Některé banky, které nabízí půjčky pro cizince s přechodným pobytem v ČR:

 • Air Bank: Pouze pro občany EU s delším než 3 měsíčním pobytem.
 • Komerční banka: Pouze pro občany EU s delším než 3 měsíčním pobytem.
 • MONETA Money Bank: Pouze pro občany EU s delším než 3 měsíčním pobytem.

Podmínky pro získání půjčky pro cizince s přechodným pobytem se u jednotlivých bank liší. Obecně ale platí, že žadatel musí doložit:

 • Platný doklad totožnosti (občanský průkaz, cestovní pas)
 • Povolení k pobytu na území ČR (typ víza, doba platnosti)
 • Doklad o příjmu
 • Výpis z bankovního účtu
 • V některých případech i ručitele

Některé nebankovní společnosti jsou ochotny poskytnout půjčku pro cizince s přechodným pobytem i bez ručitele. Tyto půjčky jsou ale obvykle s vysokými úrokovými sazbami a poplatky.