8 tipů, jak postupovat při výběru zabezpečovacího systému pro byt

Správný výběr bezpečnostního systému je důležitým krokem pro ochranu vašeho bytu. Ale než se rozhodnete, který systém je pro vás nejvhodnější, je třeba se nejdříve zamyslet nad náklady, úrovní bezpečnosti, požadovanými funkcemi a postupem osazení.

Domácí bezpečnostní systém pro byt je důležitou investicí, která obyvatelům domu zajistí klid. Na rozdíl od systému pro rodinné domy je nutné zvolit systém určený pro byty, protože byty často představují specifické bezpečnostní problémy

Systém by měl rozhodně obsahovat funkce, jako jsou: 

 • detektory pohybu
 • dveřní čidla
 • kamery
 • nepřetržité monitorování

Detektory pohybu mohou odhalit narušitele v bytě i aktivitu ve společných prostorách, což umožňuje včasné odhalení. 

Dveřní senzory umožňují zjistit, kdy byly dveře otevřeny, protože je detekován pohyb a je spuštěno upozornění. Jak takové dveře opravit?

Kamery poskytují viditelné důkazy a lze je použít jako odstrašující prostředek – viditelné kamery mohou často působit jako okamžitý odstrašující prostředek. 

Nepřetržité monitorování poskytuje nejkomplexnější pokrytí a umožňuje provozovateli rychle reagovat na jakékoli výstrahy a v případě potřeby upozornit úřady. Takový systém ochrany poskytuje i řada bezpečnostních firem. Před tím, než si majitel bytu takovou firmu najme, by měl zjistit skrze živnostenský rejstřík, zda má firma požadovaná oprávnění.

V konečném důsledku poskytuje domovní bezpečnostní systém pro byty další vrstvu ochrany, která zajišťuje, že obyvatelé a jejich majetek jsou v bezpečí.

Zabezpečení bytu slouží především o ochraně dětí a rodinných příslušníků.

Jak vybrat správný bezpečnostní systém

Nejdříve je třeba zvážit vaše finanční možnosti a denní režim života. Práce na zkrácený úvazek a častější pobyt doma nebo nižší příjmy mohou mít vliv na možnosti a způsob zabezpečení domácnosti. Bezpečnostní systémy jsou odlišné v cenové hladině. Zvolit nejjednodušší model bude znamenat menší investici a jednodušší instalaci. 

Pokud máte větší rozpočet, můžete se zaměřit na funkčnost a upgradovat na dražší systém s množstvím funkcí. Je také možné přizpůsobit systém vašim požadavkům, takže jestliže se chcete zaměřit na jeden konkrétní aspekt domácí bezpečnosti, můžete vybírat vhodné produkty.

Poté, co si ujasníte finanční situaci, je důležité zvažovat úroveň zabezpečení a požadované funkce. Vyberte systém, který vám poskytne nejvyšší úroveň ochrany, kterou potřebujete. Některé funkce, jako jsou hazard detektory a protipožární systémy, jsou pro mnoho rodin velmi užitečné.

Uživatelům by také mohly poskytnout řízení zabezpečení i z mobilního telefonu. Ujistěte se, že máte všechny systémy, které budete potřebovat pro bezpečnost vašeho bytu.

Nakonec budete muset vybrat, kde budete systém instalovat a jak jej budete ovládat. Pro instalaci systému můžete využít specialistu, nebo můžete zvolit DIY systém. Další volbou je ovládání pomocí mobilní aplikace nebo počítače.

Výběr vhodného zabezpečovacího systému pro váš byt může znamenat proces hledání, ale je to nezbytný krok k ochraně vaší domácnosti. Pořízením nejvhodnějšího bezpečnostního systému se budete cítit jistěji. 

Výběr vhodného zabezpečovacího systému pro byt může být složité rozhodnutí. Přemýšlení o tom, jaké zabezpečení je vhodné pro byt, může vyžadovat značný čas a úsilí.

Při výběru bezpečnostního systému byste si měli vždy uvědomit, že ochrana proti zloději nikdy není dokonalá. Je důležité, aby vaše bezpečnostní opatření byla alespoň částečně účinná, abyste se mohli cítit v bezpečí.

Zabezpečení bytu není radno podceňovat.

8 tipů pro výběr systému

Některé bezpečnostní systémy fungují také jako sledovací systémy připojené k několika kamerám, které umožňují nepřetržité sledování domu. To může pomoci identifikovat případné pachatele nebo jen sledovat, kdo přichází a odchází z nemovitosti. 

Někteří lidé je také používají jako odstrašující prostředek proti krádeži, protože z nemovitosti, která je vybavena bezpečnostním systémem, se mnohem hůře krade.

Kromě fyzické ochrany lze zabezpečovací systém využít k ochraně domu i jinými způsoby.

Mnoho systémů obsahuje detektory kouře, oxidu uhelnatého a hlídače teploty, takže vás mohou upozornit na případné problémy, jako je požár, únik plynu nebo zvýšení teploty v důsledku nefunkčního spotřebiče. To může pomoci zabránit dalším škodám a v případě nouze dobře vybavený bezpečnostní systém upozorní příslušné orgány.

 1. Najděte si dobrého poradce

Pokud se o pořízení bezpečnostního systému pro byt uvažuje poprvé, je vhodné obrátit se na společnost poskytující bezpečnostní služby. Taková společnost by vám měla moci poskytnout poradenství ohledně toho, jak postupovat a jaký systém vybrat.

 1. Vyberte si bezpečnostní systém od renomované společnosti

Pokud jde o nákup bezpečnostního systému, je velmi důležité vybrat produkt od spolehlivé společnosti, která má dobré zázemí a servis. Vyhněte se produktům od neznámých značek a nikdy nekupujte nelegální produkty.

 1. Rozhodněte se o určení systému

Nejdříve byste se měli rozhodnout, jestli potřebujete systém pro okamžité odhalení nebo pro delší dobu monitorování. Systémy okamžitého odhalení jsou velmi cenově dostupné, ale mohou být nepravidelně spouštěny při chybových situacích, které by mohly vést ke stresu. Systémy dlouhodobého monitorování obecně poskytují lepší ochranu, ale jsou také dražší.

 1. Konzultujte online recenze

Konzultujte recenze na internetu, kde kupující hodnotí různé produkty. Je vhodné hledat nejen recenze od společností, ale i recenze od uživatelů. Uživatelské recenze mohou být spolehlivým poskytovatelem objektivních informací.

 1. Zjistěte, jaký druh technologie je použit

Je dobré zjistit, jaký druh zabezpečovacího zařízení a technologie je použit. Vhodným příkladem je bezdrátový systém, který je mnohem spolehlivější než kabelový systém.

 1. Ověřte dosavadní zákazníky

Kontaktujte několik dosavadních zákazníků a zjistěte, jaké jsou jejich zkušenosti s produktem a proč ho doporučují ostatním.

 1. Ověřte dobu trvání záruky

Pokud přemýšlíte nad nákupem systému, vždy se ujistěte, že je bude možné pořídit ho se zárukou. Záruka obecně znamená, že je možné produkt opravit nebo vyměnit, pokud vznikne porucha.

 1. Nezapomeňte na servisní podporu

Je důležité zjistit, zda je možné získat servisní podporu od běžné pracovní doby po 24 hodin. Ujistěte se, že dodávaný systém poskytuje pohotovou servisní podporu.

Zabezpečovací systém v bytě je skvělým způsobem, jak ochránit svůj cenný majetek a zajistit bezpečnost své rodiny. Můžete si být jisti, že jste chráněni před případnými vetřelci nebo zločinci. 

Se správným bezpečnostním systémem můžete mít přístup k výstrahám a upozorněním v reálném čase, takže budete mít přehled o všech potenciálních rizicích pro vaši bezpečnost. Navíc může pomoci odradit případné zločince, kteří vědí, že mohou být monitorováni, pokud vstoupí na pozemek.

Správně nainstalovaný a udržovaný bezpečnostní systém vám může poskytnout klid a jistotu, že váš majetek a vaše rodina jsou v bezpečí. Může to vyžadovat počáteční investici času a peněz, ale z dlouhodobého hlediska se to může vyplatit.

Důležité je neopominout údržbu zařízení, na kterém zabezpečovací systémy poběží. Nesmí se tak zapomenout třeba i na otázku, jak vyčistit počítač, jelikož správná údržba PC pomůže předejít mnohým problémům.

Je vhodné si také pořídit dveře s bezpečnostním zámkem.